Ücretsiz Firma Ekle
 
(322) 394 41-45
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi 1.Cad. Atatürk Bulv. No:52
Yüreğir / Adana

HAKKIMIZDA

  May Tohum Grubu; sebze tohumları ve fidelerinin; tarla, endüstri ve yem bitkileri tohumlarının araştırılması, üretimi, yurtiçi ve yurtdışı pazarlaması konularında faaliyet göstermektedir.

  Kuruluşun amacı Türkiye ve Uluslararası pazarlarda Tohumda Kalite ve İleri teknoloji kullanımı ile rekabet eden bir Türk Tohum ve Fide markası olmak; ülkemiz tarımına çeşit geliştirme, yüksek tarım teknolojilerinin kullanımı ve uzman eleman yetiştirerek katkıda bulunmaktır.

  Grubun ilk şirketi 1978 yılında kurulan May Tohumculuk Limited Şirketi olup, günümüzde 200' ü aşkın seçkin personeli ve bünyesinde 4 ayrı uzmanlaşmış şirketi bulunan, May Tohum Grubu'nun ilk temel taşıdır.

  Bugün Sebze tohumlukları araştırma, üretim ve pazarlaması konusunda uzmanlaşmış olan May Tohumculuk A.Ş. 23 sebze türünde 100' ü aşkın çeşidin tohumun üreticisi ve dağıtıcısıdır. MAY Türkiye dışında ihracat yaptığı 24'ten fazla ülkede de kalitesi ile tanınan ve aranan bir sebze tohum markası olmuştur.

  Grubumuzun en genç üyesi olan FideMay A.Ş, 2005 yılında 110.000m2 ' lik alanda kurduğu en son teknoloji ile donatılmış tesisinde yıllık 60 Milyon fide üretim kapasitesine sahip olup, Aşılı ve Konvansiyonel fide üretiminde pazarın öncü kuruluşu konumundadır.

  May Tohum Grubu'nun Pamuk ile ilgili şirketi olan MayÇukonar Tohumculuk A.Ş., Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesinde kurulu Türkiye'nin en modern tesisiyle pamuk tohumu üretimi ve delintasyonu konusunda uzmanlaşmıştır. Tesiste hazırlanan dünya standartlarındaki tohumluklar yurtiçi ihtiyaçların karşılanmasına ilave olarak yüksek miktarlarda Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilmektedir.

  May Tohum Grubu bünyesinde, Hibrit Mısır, Hibrit Ayçiçeği, Soya Fasulyesi ve Yem Bitkilerini kapsayan altı türde çeşit geliştirme, tohum üretimi ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren MayAgro Tohumculuk A.Ş., Hibrit Mısır ve Hibrit Ayçiçek ıslah projeleri ve yıllık 7.500 ton üretim kapasitesi ile Türkiye'nin tarla bitkileri tohumculuk ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamak da ve aynı zamanda kendisine ait çeşitlerin AB, Balkanlar, BDT ve Ortadoğu ülkelerinde uluslar arası pazarlama faaliyetlerini de gerçekleştirmektedir.

  Firmamız geliştirdiği yüksek verimli hirbitlerle Türk tarımına katkıda bulunmanın ve aynı zamanda ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil etmenin haklı gururunu yaşamaktadır.